تماس از طریق واتساپ و تلگرام

برگزارکننده دوره ها و آزمون های بین المللی IT

سطوح مختلف مدارک مایکروسافت

Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA)
‏Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE)
‏Microsoft Solutions Developer (MCSD)
‏Microsoft Certified Trainer (MCT)
 

‏Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA): این مدارک برای دانشجویانی است که قصد افزایش مهارت های خود در حوزه سرویس های مایکروسافت و همچنین کارشناسانی است که قصد ارتقا رزومه خود را دارند. به طور کلی برای اخذ این مدرک باید چندین آزمون را بگذرانید. همچنین این مدارک پیش نیاز مدارک بالاتر می باشد.
‏Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE):
این مدارک نیز برای آن دسته از دانشجویانی است که قصد افزایش مهارت های خود در سرویس های مایکروسافت چه سرویس های On-Premises و چه سرویس های Cloud را دارند مناسب می باشد. برای اخذ این مدارک در آزمون های مختلف باید قبول شوید.

‏Microsoft Solutions Developer (MCSD): این مدرک برای دانشجویانی است که توانایی طراحی و گسترش نرم افزار های سفارشی سازی شده سازمانی با استفاده از ابزار ها و پلتفرم های مایکروسافت را دارند.

‏Microsoft Certified Trainer (MCT): مدرک MCT برای آن دسته از افرادی است که قصد تدریس سرویس های مایکروسافت را دارند. برای اخذ این مدرک مهارت های عمومی افراد آزموده می شود، مهارت هایی مانند سخنرانی و همچنین توانایی شما در ارائه مطالب فنی مورد بررسی قرار می گیرد. دارندگان این مدرک می توانند، اقدام به تدریس دانشجویان در همان حوزه هایی که خود دارای مدرک می باشند کنند.
به عنوان مثال اگر یک مهندس دارای مدرک MCSE: Cloud platform and infrastructure بوده و اقدام به اخذ مدرک MCT کند تنها می تواند دوره MCSE: Cloud platform and infrastructure را تدریس کند. بنابراین مدرک MCT به خودی خود مهارت حوزه مایکروسافت را نمی آزماید، بلکه مهارت های مورد نیاز برای تدریس را مورد بررسی قرار می دهد.

تحلیل سطح های مدارک مایکروسافت
در بالا توضیح کاملی از سطح های مدارک مایکروسافت بیان شد. اما آنچه که دانشجویان باید به آن دقت داشته باشند، پیش نیاز های هر سطح می باشد. به طور کلی برای اخذ یک مدرک MCSA دانشجویان باید با توجه به شاخه ای که انتخاب می کنند دو الی سه آزمون را بگذرانند و این مدرک MCSA در شاخه مورد نظر پیشنیاز اخذ مدرک MCSE در همان شاخه است. پس از آن که دانشجویان مدرک MCSA را اخذ کردن با شرکت در یک یا دو آزمون مجزا می توانند مدرک MCSE را در آن شاخه بگذرانند. در مورد مدرک MCSD هم همینطور است.

تمامی حقوق برای مجموعه Microsoft Exam محفوظ می باشد.1399