تماس از طریق واتساپ و تلگرام

برگزارکننده دوره ها و آزمون های بین المللی IT

همه چیز در رابطه با mcse

دوره آموزشي مهندس مايکروسافت MCSE چه دوره اي است؟

دوره آموزشی MCSE يکي از دوره های آموزشي بسيار پر کاربرد و پر مخاطب شرکت مايکروسافت مي باشد. MCSE فرم مخفف و کوتاه شده عبارت Microsoft Certified Solutions Expert و به معناي کارشناس مورد تائيد شرکت مايکروسافت مي باشد. دوره مايکروسافت MCSE دوره ای است که فراگيران را براي ورود به بازار کار و فعاليت در حوزه مهندسي کامپيوتر آماده مي کند  و کسب گواهينامه MCSE به منزله تائيد صلاحيت افراد در حوزه مديريت و پيکربندي سيستم های کامپيوتری در حال اجرا در سرورهای مايکروسافت مي باشد.

شرکت مايکروسافت چه شرکتي است ؟
امروزه شايد کمتر کسي در دنيا نام شرکت مايکروسافت را نشنيده باشد. شرکت مايکروسافت به عنوان بزرگترين شرکت کامپيوتري دنيا درحال فعاليت مي باشد. شرکت مايکروسافت در سال 1975 ميلادي توسط پل آلن و بيل گيتس تاسيس شد. دفتر مرکزي اين شرکت چند مليتي در شهر ردموند واقع درايالت واشنگتن در ايالات متحده آمريکا قرار دارد. شرکت مايکروسافت بزرگترين شرکت ارائه دهنده انواع نرم‌ افزار رايانه در دنيا است. با توجه به تنوع بسيار زياد محصولات شرکت مايکروسافت کاربران به منظور کارکردن و استفاده از اين نرم افزارها نياز به کسب دانش و تجربه مرتبط دارند. فراگيران مي توانند دانش و تجربه مورد نياز براي کار با اين برنامه ها را از طريق شرکت در دوره های آموزشی به دست آورند به همين دليل شرکت مايکروسافت علاوه بر طراحی و توليد انواع نرم افزار رايانه به منظور تربيت نيروهای متخصص ، متبحر و کارآزموده اقدام به برگزاری دوره های آموزشی بين المللی به صورت رسمي و غير رسمي در سراسر دنيا کرده است.
فراگيران مي توانند با شرکت در دوره هاي تخصصي شرکت مايکروسافت به صورت مستقيم و غيرمستقيم براي افزايش دانش ، تخصص ، توانايي ، مهارت و قابليت هاي حرفه اي خود در حوزه نصب ، راه اندازی و استفاده از برنامه هاي نرم افزاري اين شرکت اقدام نمايند .

مدرک MCSE چه مدرکي است ؟

مدرک MCSE که يکي از جديدترين مدارک ارائه شده براي کارشناسان و متخصصان  IT محسوب مي شود . فراگيران پس از شرکت در دوره هاي آموزشی بين المللي شرکت مايکروسافت و کسب موفقيت در آزمون هاي پايان هر دوره در نهايت موفق به دريافت مدرک معتبر MCSE خواهند شد و مي توانند در سراسر دنيا به عنوان کارشناس حرفه اي مورد تائيد شرکت مايکروسافت براي ورود به بازار کار اقدام نمايند. فراگيران به منظور کسب مدرک مهندسي مايکروسافت ملزم به شرکت در تمامي دوره آموزشي اين دوره و کسب موفقيت در آزمون هاي پايان هر دوره مي باشند و پس از پشت سر گذاشتن اين مراحل فراگيران به واسطه اعطاي يک شناسه کاربري منحصر به فرد و قابل پيگيري در سراسر دنيا به عنوان مهندس مورد تائيد شرکت مايکروسافت شناخته خواهند شد.
فراگيران پس از پشت سر گذاشتن 3 مرحله از دوره هاي آموزشي مورد نظر موفق به دريافت مدرک MCSA شده و پس از تکميل دوره هاي آموزشي موفق به دريافت مدرک MCSE خواهند شد.
با توجه به اين مساله که مدرک MCSE يکي از مدارک معتبر و مورد تائيد شرکت مايکروسافت مي باشد و در سرتاسر جهان از اعتبار بالايي برخوردار است و پس از اخذ اين مدرک افراد مي توانند در سراسر دنيا براي ورود به بازار کار اقدام نمايند اين مدرک و به تبع آن دوره هاي آموزشي MCSE در زمره پر مخاطب ترين هاي حوزه علوم کامپيوتري قرار گرفته است .

مزاياي اخذ مدرک MCSE چيست؟

از مهم ترين مزاياي اخذ مدرک MCSE مي توان به موارد زير اشاره کرد:
◦ ارائه راه حل در همه موارد
◦ به روز رساني مهارت هاي مهندسان مايکروسافت | مهندسان MCSE
◦ باقي ماندن در چرخه رقابت براي ورد و ماندگاري در بازار کار
◦ عضويت در انجمن مهندسي مايکروسافت و بهره مند شدن از مزاياي اين عضويت
◦ کسب گواهينامه MCSE معادل مدارک دانشگاهي
در ادامه هر يک از مزاياي شرکت در دوره هاي آموزشي MCSE را به صورت مختصر توضيح خواهيم داد .

ارائه راه حل در همه موارد :

‏MCSE   فرم مخفف عبارت Microsoft Certified Solutions Expert و به معناي مدرک مايکروسافت براي کارشناسان رفع مشکل مي باشد. فراگيران با شرکت در دوره هاي آموزشي MCSE  و اخذ مدرک MCSE مي توانند در کسوت يک کارشناس MCSE براي کليه مشکلات و مسائل حادث در روند انجام کار راه حل هاي کارشناسي ارائه دهند .اين حوزه شامل مواردي از قبيل ساخت هاي سرورهاي مايکرو سافت ، اجراي برنامه هاي دستگاه هاي سازماني و بسياري موارد ديگر است.

به روز رساني مهارت ها:

يکي ديگر از فوايد اخذ مدرک MCSE به روز رساني مهارت هاي کارشناسان، متخصصان و مهندسان فعال در اين حوزه مي باشد . علم و دانش فناوري اطلاعات به سرعت در حال پيشرفت و تغيير است و متخصصان اين حوزه نيز مي بايست به واسطه جايگاه و موقعيت شغلي خود در جريان آخرين تغيير و تحولات به وجود آمده در اين حوزه قرار بگيرند . اقدام براي اخذ مدرک MCSE باعث مي شود به واسطه شرکت در دوره هاي آموزش MCSE به آخرين تغيير و تحولات اين حوزه آشنا شويد و تمديد مدرک MCSE نيز به منزله شرکت در دوره هاي آموزشي ويژه و به روز رساني اطلاعات تخصصي اين حوزه مي باشد . همچنين کسب مدرک MCSE به واسطه اعتبار بالاي آن مي تواند به عنوان سنگ بناي اين حوزه مي تواند زمينه ساز ورود افراد به دوره هاي آموزشي تخصصي ديگر نيز محسوب شود.

در چرخه رقابت باقي ماندن:

صدور گواهينامه MCSE مي تواند به شما در پيدا کردن يک شغل يا پيشبرد کار خود در زمينه هايي از قبيل استفاده از کامپيوتر يا پشتيباني شبکه، مديريت شبکه، طراحي پايگاه داده و مديريت سيستم هاي کامپيوتري کمک کند و در اين عرصه شما را در مقايسه با ساير رقبا در اولويت قرار دهد . بنا بر ادعاي شرکت مايکروسافت، اکثريت قريب به اتفاق کارفرمايان به منظور ارزيابي و شناسايي متقاضياني که داراي مهارت و تخصص مورد نياز  به منظور احراز پست سازماني در  حوزه  IT هستند از متقاضيان درخواست ارائه مدرک MCSE مي کنند. همچنين ارائه مدرک MCSE مي توان نقش به سزايي در روند توافق و تعيين ميزان حقوق و مزاياي دريافتي افراد داشت باشد .

عضويت در انجمن مهندسين شرکت مايکروسافت:

فراگيراني که در پايان دوره هاي آموزش MCSE موفق به اخذ گواهينامه MCSE شوند مي توانند با ساير متخصصان ، کارشناسان و مهندسان MCSE و کارفرمايان احتمالي اين حوزه ، از طريق عضويت در انجمن مهندسان MCP در ارتباط باشند. انجمن مهندسان MCSE يک منبع معتبر براي کارفرمايان اين حوزه محسوب مي شود . همچنين به عنوان يک کارشناس يا مهندس MCSE، شما دعوت نامه هايي را براي حضور در جلسات آموزشي، کنفرانس ها و رويدادهاي ويژه اي که به توسعه مهارت هاي شما  مي کند دعوت خواهيد شد.

کسب گواهينامه MCSE معادل مدارک دانشگاهي:

اعتبار برخي از گواهينامه ها و مدارک صادر شده توسط شرکت مايکروسافت با اعتبار مدارک دانشگاهي برابري مي کند . با توجه به درجه اعتبار بسيار بالاي مدرک MCSE شرکت در اين دوره هاي آموزش ارزش صرف زمان ، انرژي و هزينه را دارد .

کسب مدرک با اعتبار بين المللي :

شرکت در دوره هاي آموزشي مهندسي مايکروسافت | MCSE و اخذ مدرک MCSE معتبر به واسطه اعتبار و شهرت جهاني اين کمپاني مي تواند منجر به ارتقاي موقعيت افراد در بازار هاي کار بين المللي  شود چرا که مدارک اخذ شده توسط فراگيران در دانشگاه هاي مختلف نياز ارزيابي و سنجش توسط موسسات مختلف براي تائيد و ورود به بازار کار دارد مي تواند ادعا کرد در بسياري موارد مدرک MCSE  در مقايسه با مدارک دانشگاهي در روند استخدام و ورود به دنياي تاثير گذار تر عمل مي کنند.

تفاوت مدرک MCSE با مدرک CCNA چيست ؟

يکي از اشتباهات رايج که عمدتا در ميان افراد نا آشنا با علوم حوزه کامپيوتر رايج است عدم تمايز يا تشخيص تفاوت ميان دوره هاي آموزشي MCSE و CCNA است . دوره هاي آموزشي MCSE از دوره هاي آموزشي برگزار شده توسط شرکت مايکرو سافت مي باشد و به آموزش مباحث و مفاهيم مرتبط با  پيکربندي سيستم هاي کامپيوتري در حال اجرا در سرورهاي مايکروسافت مي پردازد در حاليکه دوره هاي آموزشي CCNA دوره هايي هستند که توسط کمپاني سيسکو برگزار مي شوند و عمدتا با آموزش مفاهيم و مباحث مرتبط با حوزه طراحي و اجراي شبکه هاي کامپيوتري با استفاده از تاسيسات و تجهيزات توليد شده توسط اين شرکت مي پردازد .
بنابرين شرکت در هر يک اين دوره هاي آموزشي منجر به افزايش اطلاعات ، دانش ، تخصص ، توانايي ، مهارت و

قابليت هاي فراگيران در حوزه هاي مختلف خواهد شد. فراگيران دوره هاي آموزشي شرکت سيسکو که در پايان دوره موفق به اخذ مدرک CCNA با گرايش هاي مختلف مي شوند در زمينه طراحي و اجراي شبکه هاي کامپيوتري به سطح کارداني يا دستياري خواهند رسيد و فراگيران دوره هاي آموزشي شرکت مايکروسافت | MCSE با شرکت در دوره هاي آموزشي شرکت مايکروسافت موفق به اخذ مدرک MCSE خواهند شد و در زمينه پيکر بندي سيستم هاي کامپيوتري و در سرورهاي شرکت مايکروسافت به سطح کارشناسي يا مهندسي مايکروسافت خواهند رسيد.
شرکت در هر يک از اين دوره هاي آموزشي منافاتي  با شرکت در دوره آموزشي ديگر نداشته و حتي فراگيران مي توانند به صورت توامان در هر دو دوره آموزشي شرکت کرده و با افزايش قابليت هاي حرفه اي خود به صورت توامان  شانس ورود خود به بازار کار را به ميزان قابل توجهي افزايش داده و شاغلان  و فعالان اين حوزه نيز مي توانند با شرکت در اين دوره هاي آموزشي زمينه ارتقاي موقعيت شغلي خود را فراهم آورند.

تمامی حقوق برای مجموعه Exam Number محفوظ می باشد. 1399