تماس از طریق واتساپ و تلگرام

برگزارکننده دوره ها و آزمون های بین المللی IT

سطوح مختلف مدرک MCSE کدامند ؟

سطوح مختلف مدرک MCSE کدامند ؟

دوره هاي آموزشي شرکت مايکروسافت با گرايش هاي ذکر شده در سطوح مختلفي برگزار خواهد شد که در ادامه به سطوح مختلف اين دوره آموزش اشاره  خواهيم کرد. سطوح مختلف دوره هاي آموزشي MCSE به شرح زير مي باشند :

مدرک تکنسین شرکت مايکروسافت مدرک MCSA مي باشد . MCSA فرم کوتاه شده عبارت Microsoft Certified Solutions Associate و به مفهوم مدرک کارداني | دستياري رفع مشکل شرکت مايکروسافت مي باشد. اخذ مدرک سطح MCSA توسط فراگيران به منزله کسب دانش و توانايي پايه در حوزه مهندسي شرکت مايکرو سافت مي باشد .
دوره هاي آموزشي MCSA  پيشنياز دور ه هاي آموزشي سطوح بالاتر محسوب مي شود و در صورتي که فراگيران قصد شرکت در دوره هاي آموزشي سطوح بالاتر را دارند ملزم به شرکت در دوره هاي آموزشي سطح MCSA  ، شرکت در آزمون هاي مربوطه ، کسب حد نصاب قبولي و اخذ مدرک MCSA مي باشند.

مدرک متخصص شرکت مايکروسافت مدرک MCSE مي باشد . اين سطح بالاترين سطح از دوره هاي آموزشي و مدارک شرکت مايکروسافت مي باشد .کسب مدرک MCSE توسط فراگيران به منزله برخورداري از توانايي فني و تسلط کافي فراگيران در حوزه کار با سرويس هاي شرکت مايکروسافت مي باشد . مدرک MCSE يکي از محبوب ترين و کاربردي ترين مدارک در حوزه علم IT به شمار مي رود.
مدرک MCSD يکي ديگر از مدارک شرکت مايکرو سافت مي باشد . اين مدرک که با مدرک MCSE  از نظر آموزشي در يک سطح قرار مي گيرد به فراگيراني ارائه مي شود که در گرايش App Builder به کسب دانش و مهارت پرداخته اند .

برتری های مهندسان مايکروسافت | مهندسان MCSE در مقايسه با ساير فارغ التحصيلان دانشگاهی چيست؟
شرکت در دوره هاي آموزشي MCSE فراگيران را به صورت کاملا علمي و درعين حال عملي با مهارت هاي مورد نياز اين حوزه آشنا مي کند. فراگيران با شرکت در دوره هاي آموزشي MCSE علاوه بر مدرک دانشگاهي با ارائه گواهينامه MCSE مي توانند با اثبات قابليت هاي حرفه اي خود در مقايسه با ساير فارغ التحصيلان اين حوزه از مزايا و شرايط بهتري برخوردار شوند. فراگير اني که به واسطه  شرکت در دوره هاي آموزشي MCSE  موفق به اخذ مدرک MCSE معتبر شده اند در مقايسه با فارغ التحصيلان مراکز دانشگاهي شانس بيشتري براي ورود به بازارهاي کار بين المللي  خواهند داشت. کارشناسان و مهندسين MCSE به واسطه شرکت در دوره هاي آموزشي کاربردي MCSE در روند اجراي پروژه هاي عملي بسيار حرفه اي تر از سايرين عمل خواهند کرد.

شرايط کسب مدرک MCSE چيست ؟

براي کسب مدرک MCSE، متقاضيان ابتدا میبایست مدرک MCSA را اخذ نمایند و سپس ازمون مربوط به گرایش MCSE مورد نظر خود را پاس نمایند. هر يک از اين امتحان ها شامل تقريبا 50 عدد سؤال تخصصي در حوزه مورد نظر مي باشد و پاسخ هاي متقاضيان  مي بايست نشان دهنده و اثبات کنند ه توانايي تخصصي آن ها  در حوزه هاي مختلف اعم از طراحي، نصب، مديريت و رفع مشکلات يک کامپيوترها  و سيستم هاي شبکه مبتني بر مايکروسافت باشد. پس از اتمام هر يک از اين مباحث ، شرکت در آزمون مربوطه و کسب نمره قبولي فراگيران  موفق به اخذ مدرک مرتبط به آن دوره مشخص خواهند شد .

شرایط برگزاری امتحان بین المللی مایکروسافت به چه صورت است؟

تعداد سوالات بسته به نوع امتحانات متفاوت است، به عنوان مثال، تعداد سوال های آزمون های مایکروسافت 50 عدد می باشد، حداقل نمره قبولی 700 و حداکثر نمره ممکن 1000 می باشد، سوالات به صورت تستی و به زبان انگلیسی می باشند.

مدت زمان امتحان معمولاً در حدود 180 دقیقه است، نوع و تیپ سوالات به صورت های متنوع می باشد، مثلاً در تعدادی از سوالات می بایست چندین جواب صحیح را مشخص نمایید، در نوع دیگری از سوالات وارد محیط شبیه سازی ویندوز شده و سوال به صورتی مطرح می شود که می بایست به طور عملی در محیط ویندوز پیاده سازی کرده و از این طریق پاسخ دهید.

تعدادی دیگر از سوالات به صورت Drug & drop می باشند که می بایست گزینه های درست را در مکان های مورد نظر و صحیح قرار دهید و انواع دیگری که در مجموع می بایست به آنان پاسخ دهید.

تمامی حقوق برای مجموعه Exam Number محفوظ می باشد. 1399